Prosys Koruyucu Sistemler Hakkında

1990 yılında ODTÜ İnşaat Mühendisliği Fakültesi’nden mezun olduktan sonra, yüksek lisansını İngiltere Bolton Üniversitesi’nde Yapı Malzemeleri ve Endüstriyel Eğitim üzerine tamamladı. Üç yıl süre ile Çukurova ve Mersin Üniversiteleri İnşaat Teknoloji Bölümleri’nde, Bölüm Başkanı Öğr.Gör. olarak görev yaptı.

1996-2005 yılları arasında Uluslararası ‘Yapı Kimyasalları’ ve ‘Endüstriyel boya’ üretim ve satışlarını yapan firmalarda üst düzey yöneticilik yaptı. Bu süreçte, ülkemizde ve uluslararası pek çok projede (Projeler Listesi 1) ; endüstriyel boya, kaplama ve yapı kimyasal ürünlerinin mühendislik ve projelendirme, satış ve teknik uygulama safhalarını yönetti.

Çalışmış olduğu uluslararası firmaların Satış ve Yönetimi, Korozyon Korunumu, Teknik Uygulama, Yangın Korunum Sistem ve Uygulamaları ve benzeri konulardaki eğitim ve sertifikasyonlarını başarı ile tamamladı. 15 yıllık birikimlerinin ve tecrübelerinin sonucunda, 2005 yılında PROSYS Koruyucu Sistemler’i kurdu. Endüstriyel boya ve kaplama konusunda dünyada en yetkili kurumlardan birisi olan SSPC (The Society of Protective Coatings) Amerika’nın vermiş olduğu C1 Sertifikasyonu’nu Dallas-Texas’da, C2 ve PCS (Protective Coating Specialist) Sertifikasyonlarını ise Pittsburg-Pensilvanya’da başarı ile tamamlayarak Türkiye’nin boya konusunda ilk uluslararası ‘koruyucu kaplama uzmanı’ unvanına sahip olmuş bulumaktadır.

2014 yılında yine endüstriyel boya ve kaplama konusunda dünyada en yetkili kurumlardan bir diğeri olan NACE International – İngiltere Newcastle’da Coating Inspector Level-1&2 sertifikalarını almıştır. 2015 yılında Icorr (Institute of Corrosion) İngiltere Sheffield’de Fire Proofing Inspector – Yangın Korunum Enspektörü Level-2 derecesini almıştır.

“Şirketimizin kuruluşundaki en büyük amacı, siz değerli müşterilerimize, dünyada konularında en başarılı, lider, kaliteden ödün vermeyen, uluslararası sertifikalara sahip, ekonomik ürün ve sistemleri sunan firmaların ürünleri ile hizmet etmektir.” “Firmamızın kuruluşundan bu yana geçen süreçte, tedarik ve uygulamalarını yaptığımız her projeye (Projeler Listesi 2) baktığımızda, amacımıza ulaştığımızı gönül rahatlığı içerisinde görebilmekteyiz.” “Ailemize her geçen gün katılan tecrübeli arkadaşlarımız ile güçlenen profesyonel ekibimiz ve portföyümüze her geçen gün eklenen yeni ürünler ile siz değerli müşterilerimize hizmet vermeye devam edeceğiz.

HAKKI TÜRER

Yön.Kur.Bşk.