Korozyon Korunumu

Alt Yapı Tesiseri

Alış-veriş merkezleri, Yüksek katlı rezidanslar, Ticaret merkezleri, Farklı sektörlere hizmet eden fabrikalar, Stadyum ve benzeri spor kompleksleri, Havalimanı terminalleri, Endüstriyel tesisler ve diğer ana taşıyıcı elemanları çelik olan tüm yapıların Korozyona Karşı Korunması için dizayn edilmiş Endüstriyel Boya ve Kaplamalar’ın; projelendirilmesi, satışı, satış sonrası teknik servisi ve uygulaması ana hizmet grubumuzdur.

Çelik yapınızın korozyona karşı korunumu, dekoratif estetik perspektifini kaybetmeden, uygun jenerikteki boya ve kaplamaların seçilmesi, optimum kalınlıklarda, beklenen dayanım sürecinde özelliklerini kaybetmeden hizmet vermesi ; projelendirme safhasında önem verdiğimiz en önemli kriterlerdir. Bu konuda uluslararası “Endüstriyel Boya Sistemleri ile Çelik Yapıların Korozyona Karşı Korunumu” standartı olan ISO 12944-5 ve 1866 Yılında kurulmuş olan 150 yıllık Amerikan Boya Üreticisi Sherwin Williams deneyim ve tecrübelirini kullanmaktayız. 1997 yılından bu yana hizmet verdiğimiz sektörde, Türkiye’nin sektörel şartları, özellikle çelik imalatının yapıldığı tesisler, boya öncesi ve sonrası ortam şartları, boya uygulama sürecindeki tüm teknik prosedürler, boyanmış çelik elemanlarının şantiyeye ulaştırılması, montaj öncesi istifleme, montaj süreçleri ve daha pek çok konu; bilgi, deneyim ve tecrübelerimiz doğrultusunda, sizlere en pratik, ekonomik ve optimum hizmeti vermek için hazırdır.

Çelik Borular

İçmesuyu, kullanma suyu, atıksu, petrol, gaz ve diğer kimyasalların taşındığı çelik boruların iç yüzeylerinin temas ettiği-taşıdığı sıvıya ve korozyona karşı korunması için dizayn edilmiş Endüstriyel Boya ve Kaplamalar’ın; projelendirilmesi, satışı, satış sonrası teknik servisi ve uygulaması ana hizmet grubumuzdur.

İçmesuyu boru hatları için, Dünya’da ençok tercih edilen yetkin sertifika olarak WRAS (Water Regulations Advisory Scheme) İngiltere, ve DWI (Drinking Water Inspectorate) İngiltere onaylı sertifikalara sahip ürünler ürün gamımız içerisinde yer almaktadır.

Yine Sıcak Ham Petrol, ham petrol, atık su, kullanma suyu, asidik kimyasal sıvıların taşınması için dizayn edilmiş özel boya ve kaplamalar ürün portföyümüzde yer almaktadır.

Çelik boru hatlarının yer altı ve yer üstü korozyon korunumu için uygun jenerikteki boya ve kaplamaların seçilmesi, optimum kalınlıklarda, beklenen dayanım sürecinde özelliklerini kaybetmeden hizmet vermesi; projelendirme safhasında önem verdiğimiz en önemli kriterlerdir. Bu konuda uluslararası “Endüstriyel Boya Sistemleri ile Çelik Yapıların Korozyona Karşı Korunumu” standartı olan ISO 12944-5 150 yıllık İngiliz Boya Üreticisi Sherwin Williams deneyim ve tecrübelirini kullanmaktayız. 1997 yılından bu yana hizmet verdiğimiz sektörde, Türkiye’nin sektörel şartları, özellikle çelik imalatının yapıldığı tesisler, boya öncesi ve sonrası ortam şartları, boya uygulama sürecindeki tüm teknik prosedürler, boyanmış çelik elemanlarının şantiyeye ulaştırılması, montaj öncesi istifleme, montaj süreçleri ve daha pek çok konu; bilgi, deneyim ve tecrübelerimiz doğrultusunda, sizlere en pratik, ekonomik ve optimum hizmeti vermek için hazırdır.

Petrol & Gaz

Petrol ve petrol türevlerinin; jet yakıtı, dizel, kurşunsuz benzin, vb. depolanması için imal edilmiş yeraltı ve yerüstü çelik tanklar, Petrol rafinerilerinde bulunan tüm proses üniteleri, Borulamalar, Doğal gaz çevrim santralleri ve depolama tesisleri, Deniz üstü petrol platformları, Petrol ve Gaz bağlantılı diğer tüm çelik yapıların Korozyona, Petrol ve Gaz’a Karşı Korunması için dizayn edilmiş Endüstriyel Boya ve Kaplamalar’ın; projelendirilmesi, satışı, satış sonrası teknik servisi ve uygulaması ana hizmet grubumuzdur.

Çelik tankların sürekli temas etiği yakıta ve korozyona karşı korunumu, İlgili tesislerdeki atmosferik korozyon, Kimyasal sıçrantılar, UV ışınlarına karşı korunuma uygun olan jenerikteki boya ve kaplamaların seçilmesi, optimum kalınlıklarda, beklenen dayanım sürecinde özelliklerini kaybetmeden hizmet vermesi; projelendirme safhasında önem verdiğimiz en önemli kriterlerdir.

Bu konuda uluslararası “Endüstriyel Boya Sistemleri ile Çelik Yapıların Korozyona Karşı Korunumu” standartı olan ISO 12944-5 ve 1866 Yılında kurulmuş olan 150 yıllık Amerikan Boya Üreticisi Sherwin Williams deneyim ve tecrübelirini kullanmaktayız. 1997 yılından bu yana hizmet verdiğimiz sektörde, Türkiye’nin sektörel şartları, özellikle çelik imalatının yapıldığı tesisler, boya öncesi ve sonrası ortam şartları, boya uygulama sürecindeki tüm teknik prosedürler, boyanmış çelik elemanlarının şantiyeye ulaştırılması, montaj öncesi istifleme, montaj süreçleri ve daha pek çok konu; bilgi, deneyim ve tecrübelerimiz doğrultusunda, sizlere en pratik, ekonomik ve optimum hizmeti vermek için hazırdır.

Galvaniz Yapılar

Galvaniz yüzeyli Yüksek gerilim hatları ve Köprüler, Galvaniz levha ve Paneller, Sıcak daldırma galvaniz yüzeyli ışıklandırma direkleri, tank ve ekipmanların izolasyonu için kullanılan galvaniz levhalar, ve diğer Galvaniz yüzeylerin Korozyon ve UV ışınlarına karşı korunumu için dizayn edilmiş Endüstriyel Boya ve Kaplamalar’ın; projelendirilmesi, satışı, satış sonrası teknik servisi ve uygulaması ana hizmet grubumuzdur.

Ülkemizde bu segmentte, Amerika ve Avrupa’daki pazara bakıldığı zaman, galvaniz yüzeylerinde korunuma ve dekoratif bir görüntüye kavuşması artık kaçınılmaz olmuştur.

Galvaniz yüzeylerde yüzey hazırlığı için aşındırıcı raspa yapılması uygun olmadığı için, bu yüzeylere uygulanacak boya ve kaplamaların çok özel yapışma direncine sahip olması, düşük film kalınlıklarında beklenen performansı göstermesi en önemli kriterlerdir. Bu kriterler ile birlikte, beklenen dayanım sürecinde özelliklerini kaybetmeden hizmet vermesi ; projelendirme safhasında önem verdiğimiz en önemli hususlardır.

Bu konuda uluslararası “Endüstriyel Boya Sistemleri ile Çelik Yapıların Korozyona Karşı Korunumu” standartı olan ISO 12944-5 ve 150 yıllık İngiliz Boya Üreticisi Sherwin Williams deneyim ve tecrübelirini kullanmaktayız. 1997 yılından bu yana hizmet verdiğimiz sektörde, Türkiye’nin sektörel şartları, özellikle çelik imalatının yapıldığı tesisler, boya öncesi ve sonrası ortam şartları, boya uygulama sürecindeki tüm teknik prosedürler, boyanmış çelik elemanlarının şantiyeye ulaştırılması, montaj öncesi istifleme, montaj süreçleri ve daha pek çok konu; bilgi, deneyim ve tecrübelerimiz doğrultusunda, sizlere en pratik, ekonomik ve optimum hizmeti vermek için hazırdır.