DoubleTree by Hilton Avcılar

Doubletree by Hilton Avcılar

DoubleTree by Hilton Avcılar’da projeye özel ürünler kullandık.

DoubleTree by Hilton İstanbul-Avcılar projesinde yer aldınız. Önce firmanızı ve sizi tanıyalım.

Firmamız Prosys Koruyucu Sistemler İç ve Dış Tic.Ltd.Şti adıyla bu alandaki 22 yıllık akademik ve özel sektör tecrübelerinden sonra 2005 yılında kuruldu.

Prosys olarak iki grupta hizmet veriyoruz. Bunlardan biri her tip ticari ve endüstriyel çelik konstrüksiyon yapıların yangın ve korozyon korunumu ile ilgili, diğeri de her tip ticari ve endüstriyel yapının otopark ve endüstriyel zeminler epoksi ve poliüretan zemin kaplamalarıdır.

Her iki grupta kullandığımız ürünlerin Amerika pazarında tek lider markası olan Sherwin Williams ve geçen sene bünyesine kattığı 150 yıllık Leighs Paints firmalarının Türkiye’deki tek yetkili genel distribütörüyüz.

DoubleTree by Hilton İstanbul-Avcilar projesi ile tanışmanız ne zaman ve nasıl oldu?

2010 yılında binanın çelik karkası, kolon ve kirişleri henüz tamamlanmışken proje ile temasımız oldu.

Bu projede hangi ürün ve hizmetlerinizle yer aldınız?

Sonkar yönetimi, binanın yangına karşı korunmasını istiyordu. Düşündükleri malzeme çimento esaslı yangın korunumu idi.

Biz kendilerine, İngiltere başta olmak üzere tüm Avrupa’da Kuzey Amerika ve Orta doğu ülkelerinde en gazla tercih edilen, Firetex FX serisinden FX7000 intumesan yangın korunum boyasını önerdik. Çimento esaslı ürün, binaya ekstra 170 tonluk bir yük getiriyordu.

Firetex FX7000 ise binaya sadece 43 tonluk bir yük getirecekti. Double Tree By Hilton İstanbul Avcılar, Firetex FX7000 ile bugün güvenli bir şekilde yangına karşı korunmaktadır.

Korunan toplam çelik yüzeyi 23.000,00 m² dir. 2012 yılında tesis henüz açılmadan önce, yangın korunumu tedarik ve uygulamasında göstermiş olduğumuz başarılı himetlerimiz sebebi ile Sonkar Yönetimi; tesisin otopark zeminleri mekanik ve bakım odaları zeminlerinin epoksi kaplaması malzeme tedarik ve uygulama işlerini firmamıza teslim etti. Bu konuda yaptığımız toplam alan ise 3.000.00 m² dir.

Size göre Double Tree By Hilton İstanbul Avcılar projesinin çalıştığımız diğer projelerden farkları nerelerdir?

Öncelikle binanın sadece Türkiye’nin değil, Avrupa’nın da en yüksek çelik konstrüksüyon binası olması ve böyle prestijli bir yapının yangın korunumunun firmamıza güvenle teslim edilmiş olması ayrıcalığı çok keyif veriyor.

Bunlardan daha önemlisi; kendisini bu proje ile tanıdığım; Türkiye’nin ileri gelen saygın isimlerinden; aynı zamanda her açıdan örnek aldığım çok değerli ağabeyim Sonkar Yönetim Kurulu Başkanı Sn.Nedret Oğan beyefendi ile birlikte çalışma heyecanı ve keyfidir.

“Double Tree By Hilton İstanbul Avcılar’ın Firetex FX7000 ile korunan toplam çelik yüzeyi 23 bin m² dir. Projenin otopark zeminlerinin epoksi kaplamasında malzeme tedarik ve uygulama işlerini biz yaptık.” Turizm sektörünü hizmet verdiğimiz diğer alanlar ile karşılaştırdığmızda buradaki avantaj ve dezavantajlar nelerdir?Malzeme ve sistem seçimi tedarikli ve uygulaması metodolojisinde, aslında pek farkları yok.Ama turizm alanında faaliyet gösteren tesislerin kullanımı, çeşitliliği ve çokluğu bakımından farklı algı ve beğenilere dolayısı ile yorumlara açık olması bana ayrı bir keyif veriyor.

RESORT EKİ – SAYI:120-DOUBLETREE BY HİLTON İSTANBUL AVCILAR